راههای ارتباطی ما

سایت بینوکولارز

دسته بندی ها
نورافکن قدرتمند police

نورافکن دستی

کفی افزایش قد btall اصل

پروتز افزایش قد

ترازوی زرگری

انتخاب دوربین

راهنمای خرید دوربین شکاری

لیست کل مطالب آموزشی سایت لطفا کلیک کنید

راهنمای دوربین های شکاری

لطفا قبل از خرید ،  فیلم نحوه کارکرد دوربینها را نیز مشاهده فرمایید

دوربیـن شکاری دو چشمی چیســت؟
دوربین شکاری (دوربین دوچشمی، دوربین ارتشی یا دوربین صحرایی) دوربینی دستی است برای بزرگنمایی اجسام دور. در دوربینها عمل بزرگنمایی به‌وسیله عبور تصویر از دو سری لنز مجاور و یک منشور ایستاده صورت می‌گیرد. دوربین‌های شکاری تصویر را ایستاده نشان می‌دهند ولی تلسکوپ ها تصویر مقابل را معکوس نشان میدهند.

راهنمای تشخیص کیفیت و کاربرد دوربینهای شکاری

اکثرا بر روی دوربینهای شکاری سه رقم حک میگردد که هر کدام از این ارقام نشانگر مشخصات قسمتی از دوربین خریداری شده میباشد. رقمی که به نشانه x ختم شده‌است، مثلاً 8x، بیانگر میزان بزرگنمائی آن است یعنی یک دوربین شکاری8X قادر خواهد بود تا تصاویر دیده شده را تا 8 برابر اندازه واقعی و بدون افت کیفیت بزرگتر نماید. رقم دوم، مثلاً ۳۰ یا ۳۵، قطر عدسی شیئی را به میلیمتر نشان می‌دهد. اگر بزرگنمایی عدسی را ثابت فرض کنیم، هرچه قطر عدسی شیئی بیشتر باشد تصویری روشنتر بدست می آ‌ید. این نوع دوربین در واقع در نور کم کارایی بهتری دارد. دوربینهایی با مشخصات ۳۰×۶ یا ۳۵×۷ برای مقاصد عمومی مناسب هستند. رقم سوم  نیز بیانگر آنمیدان دید دوربین میباشد مثلا در دوربینی که 62/1000 درج شده است گویای این مطلب است که اگر با همین دوربین در نقطه ای صاف و بدون مانع مثل بیابان بایستیم و فاصله 1000 متری روبرو را با دوربین تماشا کنیم، آن تصویری که در دوربین مشاهده میکنیم، مربوط است به عرض 62 متری از همان منطقه یعنی دوربین در 1000 متری،  62 متر عرضی را پوشش میدهد و با کم و زیاد شدن فاصله این ارقام نیز تغییر میکند

در حین خرید با  توجه به مشخصاتی که در بالا ذکر شد میتوان به این نتیجه رسید که خریدار به چه نوع دوربین شکاری نیاز دارد
 دوربینهای شکاری چه تفاوتی با همدیگر دارند؟
نوع جنس بدنه دوربین و آلیاژ آن - نوع ساخت از لحاظ ضد آب بودن یا نبودن - نوع کیفیت منشور بکار رفته - نوع لنز و نوع تراش لنز - نوع پوشش لنز های دوربین (کوتینگ) - میزان قطر عدسی شیئی ، متعاقب آن میزان بزرگنمایی - متعلقات جانبی یک دوربین - کمپانی سازنده آن و درنهایت کیفیت تاثیر بسزایی در قیمت گذاری و تمایز دوربین های مختلف از یکدیگر دارد.
 با دوربین 8x30 تا چند کیلومتری را میتوان مشاهده کرد؟
کیفیت ساخت دوربین و بزرگنمایی بالاتر با قطر دهانه بزرگتر ، مشاهده فاصله های دور را ممکن می سازد ولی با اینحال چون یک شاخص معین برای تخمین وجود ندارد، هیچ کمپانی سازنده برد دوربین شکاری را ذکر نمیکند و ارقام اعلامی نیز تقریبی میباشند بطور مثال نمیتوان قطعا اعلام کرد که مثلا یک آهو در فاصله سه کیلومتری قابل مشاهده خواهد بود یا خیر. اوضاع جوی و حجم جسمی که مشاهده میکنیم در برد دوربین ها تاثیر بسزایی دارد. مثلا در یک روز با آسمانی صاف و پاک برج میلاد تهران از فاصله 30 کیلومتری با چشم غیر مسلح براحتی دیده میشود اما در روزهای غبار آلود همین برج با دوربین دوچشمی از فاصله 5 کیلومتری بسختی دیده میشود. ولی گذشته از مطالبی که ذکر شد، برای تخمین برد یک قاعده کلی وجود دارد که قطعی نیست. مثلا میخواهیم بدانیم با دوربین 8x30 یک ساختمان 5 طبقه تا چند متری قابل رویت است. فرض میگیریم در یک روز آفتابی و هوای صاف ساختمان مذکور با چشم غیر مسلح تا یک کیلومتری قابل رویت است خوب اگر یک را در 8 ضرب نمائیم فاصله ی بدست آمده میشود 8 کیلومتر ، یعنی با دوربین فوق میتوان ساختمان مذکور را در 8 کیلومتری مشاهده کرد. میتوان این قاعده کلی را به اجسام بزرگتر و یا کوچکتر نیز نسبت داد.

فروشگاه دوربین های شکاری اصل کالا

دسته بندی های زیر مجموعه

  • لیزر سبز چندکاره
  • کارد شکاری
  • ترازوی جیبی زرگری
  • پمپ باد فندکی ماشین
  • چاقوی پرتابی
<